Акція "Громадянин-2020"

"Новий освітній простір. Сучасний фасад школи".

Завдання проєкту:

- Виховувати соціально компетентного, активного, відповідального громадянина і патріота України.

- Виховувати розуміння важливості громадської участі у процесі вирішення різноманітних проблем шкільного життя.

- Знаходити цікаві та неординарні шляхи їх розв'язання.

- Формувати інформаційно-цифрову компетентність (уміння діяти за алгоритмом).

- Формувати компетентність уміння вчитися через участь у дискусії і вміння доводити правильність певного судження та власної думки.

- Виховувати ініціативність і підприємливість через вміння здійснити раціональний вибір.

"Не питай, що твоя країна може зробити для тебе, запитай, що ти можеш зробити для своєї країни!" Ці славнозвісні слова Джона Кеннеді з інавгураційної промови 1961 року є як ніколи актуальними сьогодні для українців.

Наш час потребує людей неоднотипного характеру – лідерів нової формації, людей компетентних, здатних мислити неординарно, приймати рішення, нести відповідальність, що означає бути справжніми громадянами своєї Батьківщини.

Учнівське самоврядування – спосіб залучити учнів до колективної справи, під час реалізації якої учні можуть виявити громадянську відповідальність, громадянській обов'язок, громадянську гідність. Шкільний парламент «Успіх» є складовою процесу управління в освітньому закладі, чинником набуття учнями громадянської співучасті у різних сферах суспільної діяльності, відкриває невичерпні можливості для розвитку ініціативи здобувачів освіти, підготовки їх до тих життєвих ситуацій, здатності зайняти місце в соціумі, долаючи всі можливі перепони, адаптуючись до умов, що змінюються.

Учні школи є активними учасниками суспільної акції «Громадянин». З метою реалізації проєкту учні школи та їх батьки, педагоги та представники громадськості беруть участь в ярмарках, благодійних аукціонах, концертах, зборі макулатури. Інформація про реалізацію проєкту прозора і доступна для ознайомлення. Етапи реалізації та кошторис проєкту висвітлюються на шкільному сайті та у газеті «Шкільне джерело».

Батьки здобувачів освіти - активні учасники освітнього процесу, які розуміють переваги співпраці вчителів і батьків. Представники батьків проявили активну громадянську позицію та залучили спонсорів для реалізації шкільного проєкту «Громадянин-2020» «Новий освітній простір. Сучасний фасад школи». Робота не марна, проєкти двох останніх етапів є свідченням результативної партнерської роботи. У суспільних акціях важливо бачити проблеми шкільної громади, визначати своє ставлення до них, виявляти особисту ініціативу, уміти працювати в команді.

У жовтні 2019 року на засіданні шкільного парламенту «Успіх» було проведено конкурс на кращий шкільний проєкт. Комісії самоврядування представили свої презентації з таких питань: «Столова зала», «Спортивне обладнання», «Сучасний фасад школи».

/Files/images/фасад 1.jpg

/Files/images/фасад 3 (1).jpg

/Files/images/фасад 3 (2).jpg

Під час засідання було обговорено актуальність всіх проєктів, вислухано думки та пропозиції учнів, педагогів, батьків. Перемогу отримав проєкт «Сучасний фасад школи».

Ініціативна група батьків запропонувала провести благодійні ярмарки, концерти, аукціон з метою реалізації проєкту. Протягом листопада - березня 2019-2020 навчального року в результаті партнерської взаємодії (ярмарки, благодійні акції, збір макулатури, спонсорська допомога) зібрано 3945грн. Робота триває…

Методи реалізації проекту – аналіз ситуації, дослідження, проведення благодійних акцій, концертів, ярмарків, аукціону, зустрічей, збір макулатури, співпраця зі спонсорами.

Організація діяльності – створення волонтерської (творчої) груп, оргкомітету учнівського врядування. Допомога дорослих – ініціативна група батьків, вчителі та працівників школи, спонсорів.

Результат діяльності – В рамках акції «Громадянин-2020» «Новий освітній простір. Сучасний фасад школи» в Первомайській ЗОШ І – ІІІ ступенів №3 було зібрано кошти на облаштування шкільного фасаду школи. На даний час придбали будівельні матеріали, планується заміна вікна, створення композицій на стінах.

Акція "Громадянин-2019"

"Новий освітній простр. Сучасні кабінети".

Епіграф

Робити добро – це потреба кожноїлюдини.

Вчить бути небайдужим щорічна суспільно-громадська акція «Громадянин».

Учнівське самоврядування «Успіх» Первомайської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, вам представляє шляхи реалізації проекту,який розпочали в минулому році «Новий освітній простір школи. Сучасні кабінети».

Мета проекту:

 Формувати й налаштовувати освітній простір.

 Бажання бачити школу простором розвитку та співпраці, як всередині, так і по відношенню до зовнішнього світу.

 Освітній простір має бути всеохопний та цілісний.

Завдання проекту:

 Навчитися виконувати фандрейзингові завдання через залучення додаткового фінансування.

 Спонукати людей задуматися про важливу проблему нашої школи та допомогти у її вирішенні.

 Утвердження в свідомості учнів загальнолюдських цінностей.

 Виховання інтересу учнів до проблем сучасної школи.

 Виховання в кожному дбайливого ставлення до освітнього простору.

 Співпраця з громадськими організаціями.

 Привернути увагу до цієї проблеми учнів, батьків і мешканців мікрорайону, спонсорів.

/Files/images/Рисунок1.jpg

/Files/images/Рисунок2.jpg

Основні етапи роботи над проектом

І етап – Організаційний

Президент учнівського самоврядування «Успіх» Дуплик Владислав на загальношкільній лінійці повідомляє учням тему, мету, завдання, план реалізації проекту. Усе це було обговорено на засіданні учнівського парламенту, де учні вносили свої пропозиції і було вирішено в цьому році створити сучасні умови роботи і відпочинку для вчителів школи. Розробили дизайн учительської.

ІІ етап – Підготовчий

Шляхи вирішення проблеми

 Проведення благодійних ярмарків, щодо формування активної життєвої позиції, почуття відповідальності за свою школу, вміння працювати в групі.

 Збір макулатури.

 Малювання ескізів композиції учительської кімнати.

 Співпраця з засобами масової інформації, жителями мікрорайону, спонсорами, використання ресурсів Інтернету.

Кожна учнівська комісія працювала над наступними питаннями:

Комісія «Прес-центр»

• Обрали головного редактора проекту.

• Взяли інтерв’ю в педагога – організатора Григорук С. І. та волонтера проекту Коломійця В. щодо його реалізації.

• Співпраця з засобами ЗМІ.

• Розміщення інформації в шкільній газеті «Шкільне джерело», на сайті школи та в мікрорайоні.

Комісія «Творча рада»

• Виготовлення ескізів композицій для учительської кімнати.

• Організація ярмарків, збору макулатури.

Найактивнішими учасниками проекту стали учні 6, 3 та 1 класів у благодійних ярмарках, які мали найбільший виторг.

Найактивнішими учасниками по збору макулатури стали учні 5, 6, 7, 1 та 9 класів.

ІІІ етап – Проектна робота

Було зібрано приблизно 8.300 грн. Робота над проектом буде тривати і далі.

Допомога дорослих – приватний підприємець Притиковський Володимир Володимирович, Казимір Наталія Анатоліївна, Цопа Тетяна Олександрівна, батьки та вчителі школи.

В рамках акції «Громадянин-2019» «Новий освітній простір школи. Сучасні кабінети» в Первомайській ЗОШ І – ІІІ ступенів №3на даний час придбали офісні та журнальний столи, різьблену ширму, замовлено офісні стільці. Створено яскраві композиції на стінах кімнати.

В рамках акції учні школи вчаться виконувати фандрейзингові завдання через залучення додаткового фінансування. Пам’ятаймо, що великі справи починаються із маленьких вчинків (посадженого дерева, очищеного струмка, допомоги ближньому), а добро починається з кожного з нас.

/Files/images/Рисунок 3а.jpg

/Files/images/Рисунок 4б.jpg

Акція "Громадянин - 2018"

"Новий освітній простір. Сучасні коридори".

Сьогодні ми всі учасники освітнього процесу. Нашими гостями є педагог-організатор Григорук С.І. та волонтер проекту акції “Громадянин-2018” Коломієць Владислав, учень 9 класу.

- Світлано Іванівно, яку тему проекту вибрано учнівським самоврядуванням “Успіх” в цьому навчальному році міської суспільно-громадської акції “Громадянин-2018” ?

- Тема проекту – «Новий освітній простір школи. Сучасні коридори». Дитина зараз ледь не з моменту народження відразу ж опиняється в глобальному «освітньому просторі», а школа - один із дороговказів, за допомогою яких вона має самостійно обрати свій шлях, методом проб та помилок окреслити власну індивідуальну освітню траєкторію. Формувати й налаштовувати простір - чи не найголовніше завдання кожного, хто вчить і хто вчиться.

Бажання бачити школу простором розвитку та співпраці, як всередині, так і по відношенню до зовнішнього світу хочуть бачити наші учні.

Навчитися виконувати фандрейзингові завдання через залучення додаткового фінансування.

- Як виникла ідея проекту, Владе?

- Дуже хочеться йти в ногу з часом. Для цього потрібно створити комфортне середовище. Ми, учні, повинні зайняти активну позицію і досягати цілі.

- Як ви плануєте реалізовувати завдання проекту?

- Проведенням благодійних ярмарків, концертів, розсилка благодійних листів. Користуючись нагодою, запрошую всіх охочих взяти участь у благодійному аукціоні “Добро починається з тебе”, надати безкорисливо творчі роботи, виготовлені власноруч.

- Світлано Іванівно, хто допомагає вам у реалізації проекту?

- В реалізації проекту допомагають учні, батьки, спонсори. Вони переживають та слідкують за перебігом кампанії.

- Чого Ви очікуєте від реалізації проекту, яких змін хочете досягти?

- Хочеться створити комфортні умови для навчання та виховання наших дітей.

- Що тебе, Владе, надихає у роботі?

Найбільшим стимулом у роботі є допитливість, ініціативність та активність. Ми разом працюємо на результат, разом вчимося та розвиваємося. Я щиро радію, що з кожним днем школа змінюється на краще.

/Files/images/IMG_2705.JPG

/Files/images/IMG_2707.JPG

/Files/images/IMG_2708.JPG

Акція "Громадянин- 2017"

"Побутовим відходам - друге життя"

«Якщо людина не зробить так, щоб на Землі стало менше сміття, то сміття зробить так, щоб на Землі стало менше людей»

“Почнемо з себе !”

Якщо кожен житель села чи міста потурбується про стан навколишнього природного середовища – Україна буде квітучою!

Мета проекту:

• оцінити екологічні проблеми, пов’язані з використанням пластикових пляшок, одноразового посуду, поліетиленових пакетів;

• формувати вміння працювати в колективі;

• формувати екологічну культуру в учнів.

Завдання:

• спонукати людей задуматися про важливу екологічну проблему нашої планети, на прикладі забруднення навколишнього середовища пластиковими пляшками;

• виховання в кожному дбайливого ставлення до навколишнього середовища;

• вивчення взаємозв’язків системи “Людина-Природа-Культура” і посильний внесок кожного в запобігання та усунення наслідків власної діяльності негативної для природи;

• знайти корисне застосування цього предмету – ««Побутовим відходам – друге життя!».

· привернути увагу до цієї проблеми учнів, батьків і мешканців мікрорайону

· Президент учнівського самоврядування «Успіх» Устіченко Валерія на загальношкільній лінійці повідомляє учням тему, мету, кінцевий продукт проекту, завдання, план роботи. Усе це було обговорено на засіданні учнівського парламенту, де учні вносили свої пропозиції.

Комісії

· Було зібрано приблизно 10 тисяч кришок.

· На виготовлення панно витратили 2,5 тисячі. Робота над проектом буде тривати і далі.

· Адже у нас є ще кришки, які ми не використали.

· Це будуть яскраві метелики для оформлення приміщення школи.

· Можна знайти багато застосувань побутовим відходам з пластикової упаковки.

· Звичайно, нерозумно намагатися зупинити прогрес і повернути світ у первісний стан. Тоді людина задовільнялася малим.

· А зараз навіть найкультурніша людина щодня, неусвідомлено завдає непоправної шкоди людству при закупівлі продуктів в пластикових та поліетиленових упаковках. Дріб’язкова, здавалося б справа, проте, подивившись на факти стає щонайменше неприємно.

Звернення до жителів України

“Ми, учні Первомайської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №3, разом з вчителями розпочали у нашому місті реалізацію власного проекту “Побутовим відходам – друге життя»”. Підтримайте наш почин! Приберіть свій двір, вулицю, територію біля школи. Ваша ініціатива принесе користь Україні!»

/Files/images/P1170708.JPG

/Files/images/P1170772.JPG

/Files/images/P1170769.JPG

Акція "Громадянин - 2016" - "Млин Августа Гана"

В рамках учнівського проекту "Ми розповідаємо світу про Миколаївщину" створено фільм про розвиток підприємств у ХІХ столітті на Первомайщиині. Нас зацікавила історія млина Гана. Переглянути фільм можна за адресою wym-1461601614492

Акція "Громадянин 2015"

В рамках акції «Громадянин 2015» в Первомайській ЗОШ І – ІІІ ступенів №3 відбувся благодійний концерт «Стосується кожного». На свято були запрошені учні, батьки, мешканці мікрорайону та волонтерська організація «Ніхто крім нас». Основну частину підготовчої роботи взяли на себе активісти органів учнівського самоврядування «Успіх»: Президент школи Устіченко Валерія та члени учнівського парламенту Григорук Олена, Костенки Антоніна та Світлана, Лященко Каріна. Учасниками концерту також стали творчі учні школи: Кушнір Гліб, Задорожній Юрій, Ткаля Катерина, колектив учнів 5 класу, ансамбль «Калинонька». Також під час заходу презентувався проект «Родина – очима дітей» (родина Цопа Т.О.), та виступ агітбригади «Позитив» з програмою «Молодь обирає здоров’я». Свято закінчилося флеш – мобом учнів початкових та старших класів.

Волонтери організації «Ніхто крім нас» представили фільм «Сімнадцять миттєвостей весни». Юна волонтерка Настя Токарчук, яка відвідувала бійців в зоні АТО з концертною програмою, виконала пісню про Україну.

Протягом підготовчого періоду та під час благодійного концерту було зібрано продукти харчування, засоби гігієни та передані присутнім волонтерам. Зібрані кошти будуть передані пораненим бійцям, які навчалися в нашій школі Соколовському Олексію та Говденко Олександру.

Мати пораненого бійця, колишнього учня нашої школи, Соколовського Олексія.

/Files/images/P1140466.JPG

/Files/images/P1140467.JPG

Відео - проект "Від зернини до хлібини/Files/images/hpim1603.JPG"

12 лютого відбулася презентація відео - проекту "Від зернини до хлібини" в 2 класі під керівництвом вчителя початкових класів Притиковської Людмили Миколаївни. Метою цього проекту було познайомити дітей з національними особливостями і традиціями виготовлення хліба; розширити знання учнів про виробництво хліба і різноманіття булочних виробів. А головне формувати в дітей ціннісне ставлення до хліба, вміти берегти його та шанувати.

Під час заходу учні співали пісні та декламували вірші Тараса Григоровича Шевченка про Україну, до відзначення 200 - річчя від дня його народження.

/Files/images/бать.jpgАктивна співпраця вчителя і батьків, як запорука успішної адаптації майбутніх першокласників

Кiлькiсть переглядiв: 3478

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.