Список літератури для 1 класу

Українські народні казки «Ріпка», «Колобок», «Рукавичка» та інші.

М. Людкевич «Біля кого найтепліше?»

О. Буцень «Зараз»

О. Вишня «Любіть книгу»

В. Сухомлинський «Не хочу бути слабшим»

О. Буцень «Горобчик»

В. Карасьова «Чий апельсин більший»

В. Сенцовський «На кладці»

В. Слапчук «Дмитриків страх»

Н. Кир’ян «Миколка – першокласник»

М. Щербак «Не відкладай»

І. Малкович «Останній роззява»

Г. Малик «Переплутанка», «Дивний звір»

О. Буцень «Гуля»

І. Сенченко «Пастух рогатий»

В. Малишко «Веселий Новий рік»

В. Струтинський «Чому рипить сніжок»

І. Блажкевич «Взимку»

Т. Коломієць «Наймиліше слово», «Гарна хатка у курчатка», «Про найкращих»…

С. Жупанин «Мамині руки»

Б. Данилович «Два сонечка»

В. Сухомлинський «Народився братик»

А. М’ястківський «Наш рід», «Щедрівочка»

А. Григорук « Чим хата багата»

Ю. Ярмиш «Зайчаткова казочка»

Н. Забіла «Рукавичка», «Хатинка на ялинці», «Про півника та курочку», «Двоє козенят»

Список літератури для 2 класу

1. Українські народні казки про тварин;

2. Леонід Куліш-Зіньків. «Добрий ранок»;

3. Платон Воронько. «Дударики»;

4. Анатолій Григорук. «Чим хата багата», «Побрехенька про лиху напасть»;

5. Наталя Забіла. Казки;

6. Василь Сухомлинський. Казки;

7. Микола Трублаїні. «Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку»;

8. Всеволод Нестайко. «Олексій, Веселик і Жарт-Птиця»;

9. Оксана Лущевська. «Втеча»;

10. Іван Андрусяк. «Зайчикова хатка»;

11. Володимир Мартинов. «Як Колобок визволяв принцесу з лап дракона Ковтай-не-Жувавши».

Список літератури для 3 класу

1. Українські народні казки;

2. Олена Пчілка. «Годі, діточки,вам спати» (збірка);

3. Тарас Шевченко. «Садок вишневий коло хати» (збірка);

4. Леся Українка. « В дитячому крузі» (збірка), казки;

5. Галина Малик. «Пригоди Алі в країні Недоладії»;

6. Михайло Коцюбинський. «Харитя», «Маленький грішник»;

7. Василь Сухомлинський. Казки;

8. Оксана Іваненко. Казки;

9. Юрій Ярмиш. Казки;

10. Микола Трублаїні. «Пустуни на пароплаві» (збірка);

11. Всеволод Нестайко. «В країні Сонячних Зайчиків», «Незвичайні пригоди в лісовій школі»;

12. Анатолій Костецький. «Супер клей Христофора Тюлькіна, або вас викрито, здавайтесь»;

13. Ярослав Стельмах. «Якось у чужому лісі»;

14. Олександр Дерманський. «Казки дракона Омелька»;

15. Отфрід Пройслер. Казки;

16. Пауль Маар. «Що не день, то субота»;

17. Ульріх Хуб. «Біля ковчега о восьмій».

Список літератури для 4 класу

1. Усна народна творчість: прислів’я, приказки, загадки, казки, легенди, смішинки, лічилки, дражнилки, скоромовки;

2. Байки: А. Глібов, С. Руданський, Езоп;

3. Поезія: О. Олесь, Г. Бойко, П. Ребро, К. Перелісна, Л. Костенко, Д. Білоус, О. Сенатович;

4. Рудольф Распе. «Пригоди барона Мюнхаузена»;

5. Редьярд Кіплінг. Казки;

6. Василь Симоненко. «Цар Плаксій та Лоскотон», «Подорож в країну Навпаки»;

7. Володимир Рутківський. «Бухтик з тихого затону», «Гануся»;

8. Михайло Слабошпицький. «Славко і Жако»;

9. Ірина Прокопенко. «Пригоди на землі та під водою»;

10. Олександр Дерманський. Казки;

11. Сергій Гридін. «Федько, прибулець з інтернету»;

12. Ксенія Ковальська. «Канікули прибульців із Салатти»;

13. Зірка Мензатюк. «Таємниця козацької шаблі»;

14. Астрід Ліндгрен. «Пеппі Довгапанчоха»;

15. Микола Носов. «Фантазери» (збірка);

16. Джеремі Стронг. «Гармидер у школі»;

17. Роальд Дал. «ВДВ».

Список української літератури 5 клас

1. І. Франко. «Фарбований Лис»

2. Василь Королів-Старий. «Хуха-Моховинка»

3. Народні казки. «Про правду і кривду», «Мудра дівчина», «Ох», «Летючий корабель».

4. Василь Симоненко. «Цар Плаксій та Лоскотон»

5. Микола Вінграновський. «Сіроманець»

6. Галина Малик. «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії»

7. С.Васильченко. «В бур’янах»

8. Євген Гуцало. «Лось»

9. Григір Тютюнник. «Дивак»

10.З. Мензатюк «Таємниця козацької шаблі»

Список зарубіжної літератури 5 клас

1) індійська народна казка «Фарбований шакал»;

2) японські народні казки «Іссумбосі, або Хлопчик-Мізинчик», «Момотаро, або Хлопчик-Персик»;

3) китайська народна казка «Пензлик Маляна»;

4) арабська народна казка «Синдбад-мореплавець» (третя подорож); Я. і В.Грімм. «Пані Метелиця», «Бременські музиканти»;

5) О. Пушкін. Вступ по поеми «Руслан і Людмила». «Казка про рибалку та рибку», «Казка про мертву царівну і сімох богатирів»;

6) Г. К. Андерсен. «Соловей», «Непохитний олов’яний солдатик», «Дикі лебеді»;

7) Оскар Уайльд. «Хлопчик-зірка»;

8) Ернест Сетон-Томпсон. «Снап», «Лобо», «Доміно»;

9) Марк Твен. «Пригоди Тома Сойєра»;

10) Елеонор Портер. «Полліанна»;

11) Льюїс Керролл. «Аліса в Країні Див»;

12) Роальд Дал. «Чарлі і шоколадна фабрика»;

13) Туве Янсон. «Комета прилітає», «Капелюх чарівника», «Зима-чарівниця»;

14) Пауль Маар. «Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу».

Українська література 5 клас (позакласне/додаткове читання)

БЛИЗНЕЦЬ В. «Земля світлячків»;

БУРБЕЛО О. «Первоцвіт: казки, легенди, вірші, смішинки та загадки»; «Золота росинка: поезії, казки»;

ГАВРОШ О. «Пригоди тричі славного розбійника Пинті»;

ГРИДІН С. «Федько − прибулець з інтернету», «Федько у віртуальному місті», «Федько у пошуках чупакабри»;

ГУЦАЛО Є. «Сім’я дикої качки»;

ДЕРМАНСЬКИЙ Сашко. «Король Буків, або Таємниця Смарагдової книги»; «Казки дракона Омелька»;

ІЛЬЧЕНКО О. «Загадкові світи старої обсерваторії»,«Зернятко надії. Художні твори для дітей» (серія «Життя видатних дітей»);

КОРОЛІВ-СТАРИЙ В. «Мавка Вербинка», «Потерчата»;

КОСТЕЦЬКИЙ А. «Пригоди славнозвісних книг»;

ЛІРНИК Сашко. Цикл казок «Моя Україна»;

МАЛИК Г. «Подорож до країни Сяк-Таків»;

МЕНЗАТЮК З. «Київські казки», «Український квітник», «Макове князювання», «Ангел Золоте Волосся»;

НЕСТАЙКО Вс. «Чарівний талісман», «Неймовірні детективи», «Казкові пригоди і таємниці»;

ПОЛОНСЬКИЙ Р. «Таємниця країни суниць»;

ПРОХАСЬКО М., ПРОХАСЬКО Т. «Куди зникло море»;

ПЧІЛКА Олена. «Сосонка»;

РИС Галина. «Подорож до Котанії»;

СВІДЗІНСЬКИЙ В. «Чудесна тростка», «Кий», «Сопілка»;

СЕНАТОВИЧ О. «Малий Віз»;

ТКАЧУК Г. «Тринадцять історій у темряві»;

ФАЛЬКОВИЧ Г. Поезії;

ФОЗЗІ. «Гупало Василь. П’ять з половиною пригод»;

ФРАНКО І. «Коли ще звірі говорили»;

ЦІЛИК І. «Місторія однієї дружби»;

ЧЕМЕРИС В. «Аравійська пустеля»;

ШЕВЧУК Вал. «Панна квітів».

Зарубіжна література 5 клас (позакласне/додаткове читання)

Арабські казки. «Про Аладдіна і чарівну лампу», «Розповідь про царя Шахріяра» (1-2 за вибором);

Баррі Дж. М. «Пітер Пен», «Пітер Пен і Венді» (1 за вибором);

Бернетт Ф. Е. «Таємничий сад», «Маленький лорд Фаунтлерой», «Маленька принцеса» (1-2 за вибором);

Бюрґер Г. і Распе Р. Е. «Дивовижні пригоди, подорожі й бойові подвиги барона Мюнхгаузена»;

Гаршин В. «Жабка-мандрівниця»;

Гауф В. «Маленький Мук»;

Гофман Е. Т. А. «Лускунчик»4

Єсенін С. О. «Біла береза», «Пісня про собаку» та інші вірші про природу (1-2 за вибором);

Кестнер Е. «Еміль та детективи», «Крихта та Антон» (1 за вибором);

Керролл Л. «Аліса в Задзеркаллі»;

Кіплінг Р. Дж. «Мауглі», «Рікі-Тікі-Таві»;

Коллоді К. «Піноккіо»;

Корчак Я. «Король Матіуш Перший»;

Крюс Дж. «Флорентіна»;

Лагерлеф С. «Дивовижна подорож Нільса Хольгерсона з дикими гусаками Швецією», «Свята ніч» (1 за вибором);

Маршак С. Я. «Дванадцять місяців»;

Мілн А. «Вінні-Пух та всі-всі-всі»;

Одоєвський В. Ф. «Містечко в табакерці»;

Перро Ш. Казки (1-2 за вибором);

Родарі Дж. «Казки по телефону»;

Родарі Дж. «Пригоди Цибуліно», «Пригоди Джельсоміно в Країні брехунів» (1 за вибором)4

Російські народні казки. «Василиса Прекрасна» та ін. (1-2 за вибором);

Сетон-Томпсон Е. «Ведмежа Джонні», «Мустанг-іноходець»(1-2 за вибором);

Чапек К. «З погляду кішки»;

Японські казки. «Жабка з Кіото і жабка з Осака» та ін. (1-2 за вибором).

Із сучасної літератури

Буличов К. Цикл «Аліса» (1-2 твори за вибором), «Навколо світу за три години»;

Екгольм Я. У. «Людвігові хитрому – ура! ура! ура!»;

Ліндґрен А. «Пеппі Довгапанчоха», «Малюк і Карлсон», «Пригоди Калле Блюмквіста» (1-2 за вибором);

Маар П. «Пан Белло і блакитне диво», «Що не день, то субота», «Китобус, або Нові цятки для Суботика» (1-2 за вибором);

Нанетті А. «Мій дідусь був черешнею»;

Cтарк У. «Чи вмієш ти свистати, Юганно»;

Стронґ Дж. «Кімнатні пірати», «Розшукується ракета на чотирьох лапах», «Гармидер у школі», «Канікули з близнятами» (1-2 за вибором);

Список української літератури 6 клас

1. М. Вороний «Євшан-зілля»;

2. В.Рутківський «Джури козака Швайки»;

3. Е. Андієвська «Казка про яян» , «Говорюща риба»;

4. В. Нестайко «Тореадори з Васюківки»;

5. Я. Стельмах «Митькозавр з Юрківки, або Химера лісового озера»;

6. Л. Воронина «Таємне товариство боягузів, або засіб від переляку №9»;

7. Володимир Винниченко. «Федько-халамидник»;

8. Спиридон Черкасенко. «Маленький горбань»;

9. Олександр Довженко. «Зачарована Десна»;

10. Євген Гуцало. «Олень Август»;

11. Віктор Близнець. «Звук павутинки»;

12. Степан Васильченко. «Басурмен», «Свекор».

Список зарубіжної літератури 6 клас

1) грецькі міфи «Міф про Прометея», «Міфи про Геракла», «Дедал і Ікар», «Нарцис», «Пігмаліон і Галатея», «Орфей і Еврідіка», «Деметра і Персефона»;

2) індійські міфи «Творення», «Про створення ночі», «Про потоп», «Про золоті часи»;

3) єгипетські міфи «Ра та Апоп», «Міф про те, як Тефнут покинула Єгипет» ;

4) Ж. Верн «П’ятнадцятирічний капітан»;

5) Р. Л. Стівенсон «Острів скарбів»;

6) Ч. Діккенс «Різдвяна пісня в прозі»;

7) М. Гоголь «Ніч перед Різдвом»;

8) А. Чехов «Хамелеон», «Товстий і тонкий»;

9) Джек Лондон «Жага до життя»;

10) Г. Бічер-Стоу «Хатина дядька Тома»;

11) В. Короленко «Сліпий музикант»;

12) Г. Лонгфелло «Пісня про Гайавату»;

13) Джанні Родарі «Листівки з видами міст»;

14) Р. Д. Бредбері «Усмішка»;

15) Р. Шеклі «Запах думок»;

16) А. Ліндгрен «Міо, мій Міо»;

17) М. Енде «Джим Ґудзик і машиніст Лукас»;

18) К. Нестлінгер «Конрад, або Дитина з бляшанки».

Українська література 6 клас (позакласне/додаткове читання)

АНДРУСЯК І. «8 днів з життя Бурундука»;

БАГМУТ І. «Пригоди чорного кота Лапченка, описані ним самим»;

БЛИЗНЕЦЬ В. «Звук павутинки», «Золота гора до неба», «Женя і Синько»;

БУРБЕЛО О. «Я лиш струна на арфі України»;

ВИННИЧЕНКО В. «Кумедія з Костем»;

ВОРОНИНА Л. «Таємне Товариство Боягузів та Брехунів»;

ГЛІБОВ Л. Байки;

ГУЦАЛО Є. «У гаї сонце зацвіло»;

ІВАНЕНКО О. «Тарасові шляхи»;

КОКОТЮХА А. «Таємниця козацького скарбу», «Таємниця зміїної голови»;

ПОЕЗІЇ САВКИ М., АНДРУСЯКА І.;

КАЛИНЕЦЬ І. «Казки зі Львова», «Хлопчик-фіґурка, який задоволений собою»;

ЛУЩЕВСЬКА О. «Вітер з-під сонця»;

МАЙДАНСЬКА С. «Чарівна шабля-веселка з гаптованої хмарки»;

МОРОЗЕНКО М. «Іван Сірко – великий характерник», «Іван Сірко –славетний кошовий»;

НЕСТАЙКО Вс. «Таємниця Віті Зайчика», «Чарівний талісман», «Неймовірні детективи»;

ПАГУТЯК Г. «Втеча звірів, або Новий бестіарій»;

ПІДГІРЯНКА Марійка. «В чужому пір’ю»;

РЕБРО П. «Козацькі жарти»;

РУДАНСЬКИЙ С. Співомовки: «Окуляри», «Чуприна», «Почому дурні?», «Розумний панич», «Слабий зуб», «Торбин брат», «Лінивий»;

СТЕЛЬМАХ Яр. «Найкращий намет», «Вікентій Прерозумний»;

УКРАЇНСЬКІ НАРОДНІ И ТА ЛЕГЕНДИ: «Скелі Мангупа», «Шандровський соляний колодязь»;

ШТАНКО К. «Дракони, вперед!».

Зарубіжна література 6 клас (позакласне/додаткове читання)

Бєляєв О. Р. «Людина-амфібія»;

Бредбері Р. «Все літо в один день» та інші оповідання (1-2 за вибором);

Верн Ж. «Діти капітана Гранта»;

Даррелл Дж. «Моя родина та інші звірі», «Птахи, звірі й родичі» (1 за вибором);

Дефо Д. «Життя і незвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо»;

Крюс Дж. «Тім Талер, або Проданий сміх»;

Марк Твен. «Принц і злидар»;

Монтгомері Л. М. «Емілі виростає» (трилогія «Емілі з Місячного Серпа»);

О. Генрі. «Вождь червоношкірих» та ін. (1-2 за вибором);

Олеша Ю. К. «Три товстуни»;

Сенкевич Г. «Янко-музикант»;

Сетон-Томпсон Е. «Маленькі дикуни»;

Толстой Л. М. «Дитинство»;

Треверс П. «Мері Поппінс»;

Троєпольський Г. Н. «Білий Бім Чорне вухо»;

Тургенєв І. С. Вірші в прозі («Горобець», «Собака», «Жебрак» та ін.) (2-3 за вибором);

Харріс Дж. Ч. «Казки дядечка Рімуса»;

Шолом-Алейхем. «Хлопчик Мотл», «Пасха на селі».

Із сучасної літератури

Енде М. «Момо», «Нескінченна історія» (1 за вибором);

Ліндґрен А. «Брати Лев’яче серце»;

Нестлінґер К. «Пес йде у світ», «Начхати нам на огіркового короля!», «Гном у голові», «Летіть, хрущі» (1-2 за вибором);

Ролінґ Дж. «Гаррі Поттер і філософський камінь»;

Шмітт Е. Е. «Оскар і Рожева Пані».

Список української літератури 7 клас

1. І. Франко «Захар Беркут»;

2. А. Чайковський «За сестрою»;

3. М. Стельмах «Гуси-лебеді летять»;

4. Г. Тютюнник «Климко»;

5. О. Стороженко «Скарб»;

6. Б. Лепкий «Мишка»;

7. М. Павленко «Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських»;

8. Л. Пономаренко «Гер переможений»;

9. О. Гаврош «Неймовірні пригоди Івана Сили».

Список зарубіжної літератури 7 клас

1) «Ілля Муромець і Соловей-Розбійник»;

2) «Як Робін Гуд став розбійником» або «Поєдинок Робіна Гуда з Гаєм Гізборном»;

3) балада «Король Лір і його дочки»;

4) Ф. Шіллер «Рукавичка»;

5) Р. Л. Стівенсон «Вересковий мед»;

6) А. Міцкевич «Світязь»;

7) О. Пушкін «Пісня про віщого Олега»; «19 жовтня 1825 року»;

8) В. Скотт «Айвенго»;

9) В. Биков «Альпійська балада»;

10) Д. Олдрідж «Останній дюйм»;

11) Шолом-Алейхем «Пісня над піснями»;

12) О. Грін «Пурпурові вітрила»;

13) Е. По «Золотий жук»;

14) А. Конан Дойль «Пістрява стрічка» , «Спілка рудих»;

15) О. Генрі «Останній листок», «Дари волхвів»;

16) Г. Уелс «Чарівна крамниця»;

17) Р. Акутагава «Павутинка»;

18) А. Азімов «Фах»;

19) Д. Джонс «Мандрівний замок Хаула»;

20) К. Функе «Чорнильне серце»;

21) Л. Уліцька «Паперова перемога»;

22) Р. Кіплінг «Балада про Схід і Захід», «Якщо…»;

23) У. Старк «Петер і червоний птах».

Українська література 7 клас (позакласне/додаткове читання)

АРСЕНИЧ-БАРАН Г. «Ти – людина?»;

ВАСИЛЬЧЕНКО С. «Приблуда»;

ГУЛАК К. «Перекличка»;

ДЕВ’ЯТКО Н. «Легенда про юну Весну»;

ДІМАРОВ А. «Друга планета», «Блакитна дитина»;

ДОРОЖОВЕЦЬ О. «Старий будинок»;

ЗАРЖИЦЬКА Е. «Як козак у морського царя служив», «Легенди про козаків»;

ЗАХАРЧЕНКО О. «Вертеп. Роман про Майдан»;

КАЩЕНКО А. «Над Кодацьким порогом»;

КОКОТЮХА А. «Гімназист і Чорна Рука»; збірники «Мисливці за привидами», «Колекція гадів», «Подвійний капкан»;

КОРОЛІВ-СТАРИЙ В. «Потороча Хрипка»;

ЛУЩЕВСЬКА О. «Друзі за листуванням», «Задзеркалля»;

МАЛИК В. «Таємний посол»;

МАЛИК Г. «Злочинці з паралельного світу»;

МАРЧЕНКО М. «Місто тіней»;

МАТІЯШ Д. «День Сніговика»;

МУЛЯР М. «Гра»;

ОПІЛЬСЬКИЙ Ю. «Золотий лев», «Ідоли падуть»;

ПАВЛЕНКО М. Про Павла Тичину, Василя Симоненка, Василя Стуса, Ірину Жиленко та ін. (серія «Життя видатних дітей»);

ПАВЛЕНКО М. «Русалонька із 7-В проти Русалоньки з Білокрилівського лісу», «Русалонька із 7-В. В тенетах лабіринту», «Русалонька із 7-В та загублений у часі (Кн. 2)», «Русалонька із 7-В плюс дуже морська історія», «Миколчині історії»;

ПРОЦЮК С. «Марійка і Костик», «Залюблені в сонце», «Аргонавти»;

РАДУШИНСЬКА О. «Метелики у крижаних панцирах»;

РОЗДОБУДЬКО Ірен. «Арсен»;

РУТКІВСЬКИЙ В. «Потерчата»;

СТЕЛЬМАХ М. «Щедрий вечір»;

СТОРОЖЕНКО О. «Закоханий чорт», «Голка», «Вуси»;

ТРУБЛАЇНІ М. «Шхуна „Колумб”» , «Лахтак»;

ТЮТЮННИК Г. «Вогник далеко в степу»;

ХАРЧУК Б. «Діана»;

ЧАЙКОВСЬКИЙ А. «Богданко», «Сагайдачний».

Зарубіжна література 7 клас (позакласне/додаткове читання)

Балада «Садко»;

Вайсглас І. «Круки»;

Васильєв Б. Л. «А зорі тут тихі»;

Верн Ж. «Двадцять тисяч льє під водою»;

Воннегут К. «Брехня»;

Діккенс Ч. «Пригоди Олівера Твіста»;

Дюма О. «Три мушкетери»;

Крісті А. «Десять негренят»;

Купер Ф. «Звіробій», «Останній із могікан» (1 за вибором);

Лондон Дж. «Біле Ікло», «Поклик предків» (1 за вибором);

Монтгомері Л. М. «Енн із «Зелених дахів»;

Олкотт Л. «Маленькі жінки»;

Осєєва В. О. «Дінка», «Дінка прощається з дитинством» (1 за вибором);

Пірс Ф. «Том і опівнічний сад»;

Пушкін О. С. «Пісня про віщого Олега», «Повісті покійного Івана Петровича Бєлкіна», «Дубровський» (1 за вибором);

Рід Т. М. «Вершник без голови», «Квартеронка», «Морське вовченя» та ін. (1 за вибором);

Уеллс Г. «Невидимець», «Машина часу» (1 за вибором);

Фраєрман Р. І. «Дикий собака динго, або Повість про перше кохання»;

Хемінгуей Е. «Кішка на дощі»;

Шолохов М. О. «Доля людини».

Із сучасної літератури

Гавальда А. «З5 кіло надії»;

Гаґеруп К. «Золота Вежа»;

Колфер Й. «Артеміс Фаул» («Код вічності» або ін.) (1 за вибором);

Льюїс К. С. «Хроніки Нарнії» (1-2 за вибором);

Пулман Ф. Трилогія «Темні початки» («Північне сяйво», «Магічний ніж», «Янтарне скло») (1-2 твори за вибором);

Сашар Л. «Ями»;

Старк У. «Петер і червоний птах», «Мій друг Персі, Бофало Біл і я» (1 за вибором);

Уліцька Л. «Паперова перемога», дитячі оповідання (1-2 за вибором).

Список української літератури 8 клас

1. Українські народні думи. «Маруся Богуславка»;

2. Леся Українка «Давня казка»;

3. Карпенко-Карий «Сто тисяч»;

4. М. Коцюбинський «Дорогою ціною»;

5. О. Довженко «Ніч перед боєм»;

6. Н. Бічуя «Шпага Славка Беркути»;

7. В. Дрозд «Білий кінь Шептало»;

8. Ю. Винничук «Місце для дракона»;

9. В. Чемерис «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання».

Список зарубіжної літератури 8 клас

1) Біблія. Старий заповіт (Створення світу. Каїн і Авель. 10 заповідей). Новий заповіт (Євангеліє);

2) Міфи троянського циклу;

3) Гомер «Іліада»;

4) Есхіл «Прометей закутий»;

5) Публій Вергілій Марон «Енеїда»;

6) Публій Овідій Назон «Метаморфози»;

7) «Пісня про Роланда»;

8) В. Шекспір «Ромео і Джульєтта»;

9) М. Сервантес «Дон Кіхот» (1 частина);

10) Мольєр «Міщанин-шляхтич»;

11) І. Бунін «Красуня»;

12) А. де Сент-Екзюпері «Маленький принц»;

13) Р. Бах «Чайка Джонатан Лівінгстон»;

14) Б. Космовська «Буба», «Буба: мертвий сезон»;

15) М. Аромштан «Коли відпочивають янголи»;

16) М. Парр «Вафельне серце».

Українська література 8 клас (позакласне/додаткове читання)

АРЄНЄВ В. «Порох з драконячих кісток»;

ГОНЧАР Олесь. «Берег любові», «Бригантина»;

ВИННИЧУК Ю. «Легенди Львова»;

ВОВЧОК МАРКО. «Ведмідь»;

ДІМАРОВ А. «На коні й під конем»;

ДЕРМАНСЬКИЙ Сашко. «Стонадцять халеп Остапа Квіточки»;

ДУМАНСЬКА О. «Школярка з передмістя»;

ДУМИ НАРОДНІ: «Дума про козака Голоту», «Самарські брати», «Хмельницький та Барабаш», «Втеча трьох братів з города Азова», «Самійло Кішка», «Буря на Чорному морі»;

«ЖИТТЯ ВИДАТНИХ ДІТЕЙ» (Анна Багряна про Марію Заньковецьку, Марію Приймаченко та ін.);

КОРОЛЕВА Наталена. «Легенди старокиївські», «Предок», «Без коріння»;

КІЯНОВСЬКА М. Поезії;

ЛОГВИН Ю. «Таємна перлина», «Танці Шайтана»;

МАЛЕТИЧ Н. «Щоденник ельфа»;

МАЛИК В. «Черлені щити»;

МАТІЯШ Б. Поезії;

МЕНЗАТЮК З. «Як я руйнувала імперію»;

МОСКАЛЕЦЬ К. Поезії;

ОКСЕНИК С. «Лісом, небом, водою»;

ПАГУТЯК Г. «Королівство»;

РУДЕНКО М. «Ковчег всесвіту»;

САНЧЕНКО А. «Левантійські канікули»;

СЕНЧЕНКО І. «Діамантовий берег», «Руді вовки», «Чорна брама»;

СТАРИЦЬКА-ЧЕРНЯХІВСЬКА Л. «Діамантовий перстень»;

ФРАНКО І. «Лис Микита» (поема).

Зарубіжна література 8 клас (позакласне/додаткове читання)

Апдайк Дж. «Завтра, завтра, завтра»;

Бомарше П. О. «Севільський цирульник»;

Бунін І. О. «Красуня»;

Гурамішвілі Д. Поезії (2-3 за вибором);

Думбадзе Н. «Я, бабуся, Іліко та Іларіон»;

Лопе де Вега. «Собака на сіні»;

Мелвілл Г. «Мобі Дік, або Білий Кит»;

Мольєр. «Тартюф»;

Распутін В. Г. «Уроки французької», «Прощання з Матьорою» (1 за вибором);

Рудакі. Газелі, рубаї, бейти (за вибором);

Руставелі Ш. «Витязь у тигровій шкурі»;

Софокл. «Антігона»;

Толкін Дж. Р. Р. «Володар Перснів»;

Фонвізін Д. І. «Недоросток»;

Чичибабин Б. Поезії (1-2 за вибором).

Із сучасної літератури

Ґордер Ю. «Світ Софії»;

Зузак М. «Крадійка книжок»;

Парр М. «Вафельне серце»;

Старк У. Твори для підлітків;

Таунсенд С. «Таємний щоденник Адріана Моула»;

Шведер О. Г. «Сни шовкопряда»;

Сучасна зарубіжна поезія (1-2 твори за вибором).

Список української літератури 9 клас

1. Іван Котляревський «Енеїда», «Наталка Полтавка»;

2. Григорій Квітка-Основ’яненко «Маруся»;

3. Микола Гоголь «Тарас Бульба»;

4. Тарас Шевченко «До Основ’яненка», «Кавказ», «Сон» («У всякого своя доля»), «І мертвим, і живим, і ненарожденним», «Катерина», «Наймичка», «Ісаія. Глава 35»;

5. Пантелеймон Куліш «Чорна рада»;

6. Марко Вовчок «Інститутка».

Список зарубіжної літератури 9 клас

1) Д. Свіфт «Мандри Лемюеля Гуллівера»;

2) Й. В. Ґете, поезії. «Травнева пісня», «Прометей», «Вільшаний король»;

3) Й. Ф. Шиллер «До радості» (поезії);

4) Генріх Гейне «Книга пісень»;

5) Дж. Байрон «Паломництво Чайльд Гарольда», поезії;

6) О. Пушкін. «Євгеній Онєгін»;

7) М. Лермонтов. «Герой нашого часу»;

8) Оноре де Бальзак «Гобсек»;

9) М. В. Гоголь «Ревізор», «Шинель»;

10) Генрік Ібсен «Ляльковий дім»;

11) Б. Шоу «Пігмаліон»;

12) М. О. Булгаков «Собаче серце»;

13) Е. Сігел «Історія одного кохання»;

14) Шолом-Алейхем «Тев’є – молочар».

Українська література 9 клас (позакласне/додаткове читання)

АРЄНЄВ В. «Душниця»;

БАЧИНСЬКИЙ А. «140 децибелів тиші»;

ВЕЛИЧКОВСЬКИЙ І. «Зегар цілий і полузегарок»;

ВИШЕНСЬКИЙ І. Твори (в перекладі В. Шевчука);

ВОВЧОК МАРКО. «Народні оповідання», «Маруся»;

ВОРОБКЕВИЧ С. «Турецькі бранці», «Вісім чи дев’ять? Смiховинки про Безглуздів»;

ГОРАК Р. «У сутінках», «Тричі мені являлася любов»;

ГРЕБІНКА Є. «Чайковський» (роман);

ДЕВ’ЯТКО Н. Фентезійна трилогія «Скарби Примарних островів»;

ДЕРЕВО ПАМ’ЯТІ. Книга українського історичного оповідання;

ЗАБУЖКО О. Оповідання зі збірки «Сестро, сестро»;

ЗАЙЦЕВ П. «Життя Тараса Шевченка»;

ЗАХАРЧЕНКО О. «Вишивані гарбузи»;

ЗУБЧЕНКО О. «Перемагаючи долю»;

ІВАНЕНКО О. «Марія»;

ІВАНЧЕНКО Р. «Гнів Перуна»;

ІВЧЕНКО М. Напоєні дні [повість про Г. Сковороду];

«ІСТОРІЯ РУСІВ» (у перекладі І. Драча);

КВІТКА-ОСНОВ’ЯНЕНКО Г. «Салдацький патрет», «Конотопська відьма»;

КОНИСЬКИЙ О. «Тарас Шевченко-Грушівський. Хроніка його життя»;

КОРОЛЮК Н. «Маленькі історії про українськихкомпозиторів ХVІІІ—ХХ ст.»;

КОСАЧ Ю. «Володарка Понтиди»;

КОСТОМАРОВ М. «Сава Чалий», «Чернігівка»;

КУЛІШ П. «Жизнь Куліша», «Дівоче серце»;

ЛУЩЕВСЬКА О. «Інший дім»;

ОГНЕННИЙ ЗМІЙ. Антологія української фантастики ХІХ ст.;

ПАВЛЕНКО М. «Моя класнюча дівчинка»;

РУТКІВСЬКИЙ В. «Сині води»;

СВИДНИЦЬКИЙ А. «Люборацькі»;

СЕМКІВ Р. «Як писали класики»;

СКЛЯРЕНКО С. «Святослав», «Володимир»;

СКОВОРОДА Г. Листи до Михайла Ковалинського, поезії, байки,філософські трактати;

ТУРЧИНОВСЬКИЙ І. «Моє житіє і страданіє»;

ФЕДЬКОВИЧ Ю. «Довбуш» (трагедія);

ШЕВЧЕНКОТ.«Кобзар»,«Автобіографічнийнарис»,«Щоденник»,«Художник»,«Назар Стодоля», «На панщині пшеницю жала…», «Марія».

Зарубіжна література 9 клас (позакласне/додаткове читання)

Акутаґава Р. «Ніс» та ін. (1 за вибором);

Бальзак О. «Батько Горіо», «Шагренева шкіра» (1 за вибором);

Бронте Ш. «Джейн Ейр»;

Гоголь М. В. «Ніс», «Портрет» (1 за вибором);

Грибоєдов О. С. «Лихо з розуму»;

Гюго В. «Собор Паризької Богоматері»;

Кузнецов А. В. «Бабин Яр»;

Лермонтов М. Ю. «Мцирі»;

Меріме П. «Кармен»;

По Е. «Ельдорадо» та ін.;

Пушкін О. С. «Маленькі трагедії» (1 за вибором);

Ремарк Е. М. «Три товариші», «Життя в борг» (1 за вибором);

Сенкевич Г. «Камо грядеші?»;

Стругацькі А. і Б. «Важко бути богом»;

Шиллер Ф. «Івікові журавлі», «Підступність і кохання», «Розбійники», «Вільгельм Телль» (1 за вибором).

Із сучасної літератури

Геддон М. «Загадковий нічний інцидент із собакою»;

Космовська Б. «Позолочена рибка»;

Нестлінґер К. «Маргаритко, моя квітко».

Кiлькiсть переглядiв: 22516

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.