/Files/images/візитка.png

/Files/images/Алла Нескромна.jpg

БІБЛІОТЕКАР ГІМНАЗІЇ №3

НЕСКРОМНА АЛЛА РОМАНІВНА

Бібліотека стає ближчою до читачів!

Відтепер бібліотека гімназії має сторінки в Фейсбуці та Інстаграмі! Тому дізнаватись про різноманітні святкування, Дні народження письменників та річниці виходу книг стає ще зручніше. Окрім того, в соцмережах також будемо розповідати про нові надходження, цікавинки зі світу літератури й просто ділитись корисною інформацією. Слідкуйте за оновленнями.

В Фейсбуці: wym-1638725520498

В Інстаграмі: wym-1638725498249

Активності та заходи, які відбуваються в бібліотеці:

/Files/images/5df2c47ac153a027746369.jpg

День партизанської слави

22 вересня в Україні відзначають День партизанської слави. Партизанський рух завжди відображав прагнення народу до свободи. Понад п’ятсот з’єднань і сотні загонів народних месників, що діяли в тилу ворога під час Великої Вітчизняної війни на території України, зробили вагомий внесок у визволення країни від фашистських загарбників.

23 вересня до Дня партизанської слави в читальному залі бібліотеки Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст №3 для учнів 5-9 класів проведено літературну годину «Подвиг ваш довіку буде жити у пам’яті прийдешніх поколінь» та перегляд історико-документальних фільмів «Партизанський рух. Щоденники» та «Рух опору. Партизани» бібліотекарем Васько Лідією Михайлівною.

/Files/images/IMG-8a2ab7adbd2d71bf81a3a56e2fc2d7e7-V.jpg

/Files/images/IMG-695c56c39e6a7f00dacfc78f377cf682-V.jpg

/Files/images/20201007_090344.jpg

Знайомство дітей 1 класу зі шкільною бібліотекою, правилами користування бібліотечними книгами.
Акція "16 днів проти насильства"

/Files/photogallery/0147_14.jpg

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. У бібліотеці ЗОШ № 3 відбулася виставка до цього дня.

/Files/images/20201130_155022.jpg

Виставка "Ой радуйся земле"

/Files/images/20210217_130937.jpg

Напередодні різдвяно-новорічних свят, 20 грудня 2020 р. о 15.30 год. у виставковій залі бібліотеки ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 відбулася виставки «Ой радуйся земле».

/Files/images/20191121_101912.jpg

/Files/images/20201120_112537.jpg

День Соборності України

/Files/images/thumb-article-410x307-3c76.jpg

До Дня Соборносні України у бібліотеці Первомайській ЗОШ № 3 організовоно книжкову виставку "Соборності " - запорука майбутнього України".

День пам'яті героїв Крут

29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії - бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жержавності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. До річниці цих подій у бібліотеці школи Первомайської ЗОШ № 3 оформлено тематичну виставку, у класах проводилися години спілкування.

/Files/images/-1-638.jpg

День безпечного Інтернету

9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe таINHOPE запідтримки Європейської комісії для просування безпечного тапозитивного використання цифрових технологій.

Виставка творів Жуля Верна

"Діти капітана Гранта", "П ятнадцятирічний капітан ", "Довкола світу за вісімдесят днів"- далеко не повний перелік творів,за якими світу відомий французький письменник. Людина, яка випередила свій час, в вважають в читальні, заслуговує на те, аби за її романами підготували справжню літературну мандрівку.

Жуля Верна поправу вважають засновником жанру наукової фантастики. Французький письменник писав оповідання,повісті та романи. Найвідоміший з романів - "Діти капітана" Гранта. Люблячі подорожі, письменник вміло описував їх у всіх деталях. Саме до 190 - ої річниці від Дня народження фантаста в шкільній бібліотеці № 3 вібулася виставка книг відомого автора.

/Files/images/podaruy_gnigu/8909_1519136685.jpg

/Files/images/20210215_081441.jpg

Книжкова виставка "Ніжний лірик Павло Тичина"

/Files/images/20210217_124135.jpg

З нагоди 125-ти річчя від Дня народження відомого українського поета, публіциста, громадського діяча Павла Тичини 21 січня на абонементі для дітей Первомайської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 організовано книжкову виставку "Ніжний лірик Павло Тичина".

День вшанування учасників бойових дій в Афганістані

15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниця виведення радянських військ з Афганістану. Афганська війна – одна з самих трагічних сторінок історії нашого народу, яка тривала вдвічі довше ніж Друга світова. В бібліотеці оформлена книжкова виставка "Афганістан болить в моїй душі ", де читачі мають можливість ознайомитися з літературою, у матеріалах якої висвітлюються вищезгадані події. З 1979 до 1989 року, близько ста п'ятдесяти тисяч українців пройшли через горнило "афганської війни". 290 українців не повернулися з Афганістану, 62 - вважаються зниклими безвісти або потрапили в полон. Отримали поранення більш ніж 8 тисяч українців, 4 687 з них повернулися до рідних домівок інвалідами.

/Files/images/slide_1.jpg

Міжнародний день рідної мови

/Files/images/govory-ukrayinskoyu-21-lyutogo-mizhnarodnyj-den-ridnoyi-movy.jpg

Оформлена тематична полиця у бібліотеці до Міжнародного дня рідної мови – 21 лютого, для учнів 1-9 класів. „Рідна мова – Всесвіту основа”.

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки

/Files/images/001.jpg

До 150 -річниці від дня народження Лесі Українки, яке будемо відзначати 25 лютого 2021 року, у бібліотеці облаштовано постійно діючу виставку «Мрії зламане крило», де користувачі бібліотеки мають можливість познайомитися з життєвим шляхом поетеси, звернутися до її ліричних віршів, поем, драматичних творів.

Виставка "Своє життя він присвятив народу"

/Files/images/MIKAA396.jpg

Кожного року в березні місяці українці вшановують пам’ять видатного Кобзаря, патріота України, великого її сина – Тараса Григоровича Шевченка. Була оформлена виставка в Первомайській ЗОШ № 3 «Своє життя він присвятив народу», на який учні дивилися книги вірші славетного Кобзаря. З великим задоволенням діти переглянули книги тематичної виставки.

День Землі в бібліотеці

/Files/images/bblot/2.jpg

Все на землі, все треба берегти

І птаха й звіра, і оту рослину,

Не чванься тим, що цар природи ти Бо врешті,

ти його частинка. Друже мій, люби життя,

люби людей, природу,

а кривду кинь у забуття,

Як камінь в тиху воду.

Б.Лепкий

Щорічно, 22 квітня люди по всій планеті відзначають День Землі. Цей день став загальнолюдським символічним святом любові та турботи за наш спільний дім. Саме 22 квітня, в різних куточках земної кулі небайдужі до екологічних проблем люди, проводять різні яскраві і в той же час корисні заходи, спрямовані на те щоб у світі стало більше чистоти і відповідальності. У День Землі в різних країнах, за традицією, лунає Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль до захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому. Дзвін Миру — символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства і солідарності народів. І водночас — це заклик до дії в ім'я збереження миру і життя на Землі. Спілкування з природою просто дає нам радість. Чому? Мабуть тому. що природа — це невичерпне джерело краси, яка не може залишити байдужою навіть найчерствішу людину. Травинка, що вперто пробивається крізь сірий асфальт, громаддя гір, ширяння орла або політ бджоли, нічні співи солов'я або вигин лебединої шиї, безодня нічного зоряного неба — все це несе в собі невичерпний заряд краси. І все це таке близьке і дороге людському серцю. До Дня Землі і Довкілля була розгорнута книжкова виставка «Майбутнє Землі у твоїх руках». Адже в цьому світі нікому і ніщо не належить, і ніхто не має права щось приборкувати за для себе. Якщо кожен із нас буде дотримуватися цих пріоритетів – нам вдасться зберегти природу і все живе на Землі! Не забувайте, що наша доля – це доля нашої рідної Землі.

Нові надходження

/Files/images/20210317_162940.jpg

Шановні користувачі!

Фонд бібліотеки поповнився новою літературою.

Пропонуємо Вам ознайомитись з новою виставкою нових надходжень, на якій представлено багато методичної літератури для вчителів а такох художня література.

Бібліографічний опис здійснено за державним стандартом, що регламентує правила складання бібліографічних записів, література описана .

Чекаємо на Вас в бібліотеці!

День визволення Первомайська від німецько-фашистських загарбників

/Files/images/20210322_114727.jpg

У Первомайській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 22 березня розгорнута виставка до дня визволення Первомайська від німецько - фашистських загарбників.

Напад фашистської Німеччини на нашу державу 22 червня 1941 року перервав мирне життя первомайців. Незважаючи на посилену оборону, вже 3 серпня фашисти окупували Первомайськ. Довгі 968 чорних днів тривала окупація, і 22-27 березня 1944 року радянські війська звільнили наше місто від німецько-фашистських загарбників.

Книжкова виставка «Жінка – краси земної берегиня»

/Files/images/bbloteka/download.jpg

Книжкова виставка «Жінка – краси земної берегиня». До улюбленого свята всіх жінок - 8 Березня - в бібліотеці Первомайської ЗОШ № 3 оформлено книжкову виставку «Жінка – краси земної берегиня». Вона має три розділи. Героїні першого розділу «Жінки, що змінили світ» - залишили слід в історії: Нефертіті, королева Єлизавета ІІ, Мерілін Монро, Едіт Піаф, Марія Кюрі, Коко Шанель та ін. Вони використовували свої кращі якості – розум, силу волі, енергію, талант і, звичайно ж, жіночу чарівність. Великим попитом користується книга Поліни Пекер «90 знаменитых женщин». Другий розділ «Видатні українки» - це поетеси, художниці, княгині, дружини відомих політичних діячів, спортсменки, акторки та співачки: княгиня Ольга, Леся Українка, Ольга Кобилянська, Марко Вовчок, Ліна Костенко, Ганна Чубач, Ольга Сумська, Тіна Кароль та інші. Всім, хто цікавиться історичним минулим. А на сторінках видань Валентина Скляренка «100 знаменитых женщин Украины» та Ігора Шарова «100 видатних імен України» читачі знайдуть яскраві епізоди та таємниці життя відомих українок.

27 березня відзначають Міжнародний день театру . Традиційно цей день проходить під девізом «Театр як засіб взаєморозуміння і зміцнення миру між народами» В Україні театральне мистецтво бере початок з глибокої давнини, коли воно проявлялося в народних іграх, танцях, піснях і обрядах. Починаючи із ХІ століття відомі театральні вистави . В епоху Київської Русі елементи театру були в церковних обрядах. Про це свідчать фрески ХІ століття Софійського собору в Києві. Театр – це завжди атмосфера свята, духовності, високої культури До Міжнародного дня театру в шкільній бібліотеці ЗОШ №3 підготовлено книжкову виставку «Весь світ - театр, і люди в ньому актори ».

/Files/images/1_dzvonik/images.jpg

Достовірно не відомо, як і в якій країні з’явився День сміху. Але сьогодні це вже не так важливо, оскільки 1 квітня вважається загальновизнаним святом гумору та веселощів. У цей день кожен хоче пожартувати над кимось, тож ніхто не застрахований від розіграшів і навіть найсерйозніші люди мимоволі посміхаються. Звичай веселитися, жартувати та обдурювати один одного саме 1 квітня, існує в багатьох країнах. Корені традиції заглиблюються у середньовікову європейську карнавально – балаганну культуру. По суті – це один із звичаїв язичництва, залишений в християнській свідомості. Причиною такого звичаю стала сама природа. Весняні примхи погоди люди задобрювали жартами, розіграшами. Тож будьте насторожі, запасіться почуттям гумору, набором свіженьких жартів та забавних віршиків. На розіграші не ображайтеся, а відповідайте тим же. Веселіться – сміх продовжує життя! У бібліотеці ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 була оформлена виставка : «Сміх запорука здоров’я ».

Виставка «Чорнобиль ми пам’ятаємо»

/Files/images/bblot/news-40127-ukr-2017-04-26--10-01-20-chornobil__-2.jpg

26 квітня в Україні відзначатимуть 35-ті роковини з дня аварії на Чорнобильській АЕС. З нагоди цього дня учнів Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 відбулася виставка книг.

23 квітня - Міжнародний день книги та авторського права!

/Files/images/den-knygy_19_04_2011.jpg

«Книги подібні рікам, що тамують спрагу цілого світу – це джерела мудрості…»

В 1995 році Генеральна конференція ЮНЕСКО, в Парижі обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. Адже 23 квітняпомерлиСервантес, Шекспір і де ля Вега, Інко Гарсіласо де ла Вега, Михайло Коцюбинський. Цього днянародилисяМоріс Дрюон, Володимир Набоков Андрій Курков, Григорій Тютюнник.

Нині Всесвітній день книги й авторського права святкуютьу 190 країнах світу. Саме 23 квітня відбувається багато цікавих заходів. Зокрема, відбуваєтьсяпроголошення Всесвітньої столиці книги, проводяться виставки, громадські читання, симпозіуми, присвячені проблемам захисту інтелектуальної власності та книговидання.

Хороша книга - це дарунок, заповіданий автором людському роду.

Аддісон Д.

Міжнародний день миру

/Files/images/20210908_142135.jpg

/Files/images/день миру.jpg

21 вересня Відзначали міжнародний день миру. Діти гімназії № 3 робили голуба миру і була інформаційна перерва при вході в гімназію.

День пам'яті жертв Бабиного Яру

/Files/images/35915955_101.jpg

В останні дні вересня у бібліотеці проведено годину, присвячену подіям, що відбулись у Бабиному Яру 1941 року, та години пам"ять на тлі історії. В бібліотеці гімназії № 3 організовано книжкову виставку "Скорбота свічка памяті святої".

Чекаємо на вас в бібліотеці!

Кiлькiсть переглядiв: 2841

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.